Gimnastyka na wesoło

We wtorkowy poranek 26 października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawach ruchowo – integracyjnych. Dzieci rozpoczęły dzień od gimnastyki ze śpiewem. Następnie przyszła pora na wykazanie się sprawnością fizyczną i umiejętnością współdziałania w grupie. Zabawy integracyjne miały na celu uczyć współzależności i przestrzegania zasad, jak również ćwiczyć refleks, zwinność, zręczność i spostrzegawczość. Podczas ćwiczeń było mnóstwo śmiechu i zabawy. Pierwszaki okazały się bardzo zręczne i sprawne. Udowodniły, że wspólne działania pozwalają rozwijać wyobraźnię, zachęcają do aktywności ruchowej, co zapewnia dobrą kondycję fizyczną i sprawność umysłową. Po zabawie uczniowie otrzymali upominki sportowe, aby nadal rozwijały swoje umiejętności fizyczne.

J. Kulesza
E. Rutkowska

Gimnastyka na wesoło - 26.10.2021

Ułatwienia dostępu