Dzień Kropki

15 września na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Skąd on się wziął? Otóż w 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości… Tego dnia w naszej szkole nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Grochy, groszki i kropeczki były mile widziane na ubraniach i nie tylko 😊 klasa 6b jako najliczniej ubrana klasa w kropki – wygrała dzień bez pytania! Natomiast młodsi mogli pozować do zdjęć w kropkowej fotobudce. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tym niezwykłym dniu.

Wirginia Chuda, Monika Chabowska i Kamila Linda

Dzień Kropki - 15.09.2022

Ułatwienia dostępu