Przy sporcie o matematyce i fizyce

Gminny konkurs “Przy sporcie o matematyce i fizyce” 

20 kwietnia przedstawiciele klas 8 zostali zaproszeni do udziału w gminnym konkursie “Przy Sporcie o matematyce i fizyce”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn z gminnych szkół podstawowych. Ośmioosobowe  drużyny mieszane uczestniczyły w turnieju sportowym, w którym musiały wykazać się sprawnością, szybkością refleksem i pomysłowością. Trzyosobowe drużyny w tym samym czasie zmagały się z łamigłówkami, rebusami i zagadkami matematycznymi oraz z zasadami i prawami fizycznymi. Konkurs wymagał pracy zespołowej, gdyż zarówno sportowcy jak i naukowcy wspólnie zbierali punkty dla drużyny.  Nasza drużyna swoim poświęceniem, duchem walki oraz zaprezentowaną wiedzą zdobyła wysokie 2 miejsce w konkursie.  Konkurs wygrali gospodarze, a 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Łęgu. Po zakończonej rywalizacji, każda ze szkół zaprezentowała i wyjaśniła ciekawe doświadczenie fizyczne. Uczestnikom gratulujemy sukcesu i zapraszamy do fotorelacji.  

Gminny konkurs "Przy sporcie o matematyce i fizyce" - 20.04.2023

Ułatwienia dostępu