Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej

               W dniu 5 grudnia w „Jedynce” odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej. W zmaganiach uczestniczyło 23 uczniów klas I-VII.
               Tematyka zaprezentowanych utworów nawiązywała do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko muzykalnością, świetnym głosem czy poczuciem rytmu, ale także umiejętnościami językowymi, gdyż śpiewali w języku angielskim lub kaszubskim. Jak co roku, uczniowie stanęli na wysokości zadania – doskonale poradzili sobie zarówno wokalnie, jak  i lingwistycznie. Zadbali również o stronę estetyczną występów, prezentując na scenie stroje oraz rekwizyty świąteczne.
               Choć nie było to łatwe, ostatecznie komisji konkursu – p. Agnieszce Wiencelewskiej, p. Aleksandrze Dzięcielskiej-Jasnoch oraz p. Piotrowi Gliszczyńskiemu – udało się wyłonić następujących laureatów:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Franciszek Wons (kl. I d);       
II miejsce – Kristina Holkina (kl. III c);     
III miejsce – Julia Stosik (kl. III a);             
Wyróżnienie – trio „Kaszëbë”: Maria Talaśka (kl. II a); Laura Brzezińska (kl. II c); Wiktoria Kinder (kl. II c);

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce – Kinga Banach (kl. IV b);          
II miejsce – Aleksandra Fierek (kl. V b);  
III miejsce ex aequo: Daria Brzezińska (kl. VI d); Lucyna Leszczyńska (kl. IV a); Zofia Wons (kl. V b); Wyróżnienie: Maja Baszanowska (kl. V c); Wiktoria Ossowska (kl. VII b).

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki – K. Zaranek, A. Dzięcielska-Jasnoch

Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej - 5.12.2023

Ułatwienia dostępu