Mikołajki na lekcji wf-u

“Święto Mikołajek na lekcji WF: Radość, Integracja i Słodkie Nagrody”

W dniu dzisiejszym, szkolne korytarze ożyły świątecznymi kolorami i radosnymi okrzykami uczniów, którzy wraz z pełnym entuzjazmu przystąpili do mikołajkowych lekcji wf. Całe wydarzenie odbyło się dzięki niesamowitej współpracy rodziców z klasy 5a oraz niezastąpionej pani Justyny Rompkowskiej, której zaangażowanie i zaufanie nie mają granic.

Atmosfera już od samego rana była nasycona świątecznym duchem –  dzieci przyszły na lekcję przyozdobione w różnorodne mikołajkowe rekwizyty. Czapeczki, maseczki, i inne gadżety sprawiły, że każdy czuł się jak mały Mikołaj czy Mikołajka.

Lekcja rozpoczęła się od energicznych tańców, podczas których wszyscy starali się dać z siebie wszystko, by zasłużyć na słodki mikołajkowy wór, który trzymał się tajemniczo w rogu sali gimnastycznej. Radość i zaangażowanie uczniów były niewątpliwie nie do przecenienia – każdy starał się jak mógł, by wykazać się najlepiej.

Następnie nadszedł czas na różnorodne zabawy i gry integracyjne. Chociaż pojawiły się jednostki, które wyraziły swoje preferencje co do innych form aktywności, to jednak zgodnie z przysłowiem, że “jeszcze się taki nie urodził, żeby każdemu dogodził”, wszyscy wzięli udział z równym zapałem. Były to chwile pełne uśmiechu, śmiechu i wspólnej zabawy.

Te mikołajkowe lekcje wf były nie tylko okazją do sportowej aktywności, ale także doskonałym momentem na integrację i budowanie więzi w klasach. Dzieci miały szansę poznać różnorodne zabawy, a jednocześnie nauczyć się, jak ważna jest wspólna aktywność i radość płynąca z wspólnie spędzonego czasu.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców oraz entuzjazmowi samych dzieci, lekcja wf stała się niezapomnianym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci  być może wszystkich uczestników. Nie sposób zapomnieć o najbardziej emocjonującym momencie – zasłużonych nagrodach. Pan Marian, jak prawdziwy Mikołaj, rozdawał słodkości z ogromną hojnością i życzliwością. Każde dziecko otrzymało kawałek słodkiej nagrody za swój wysiłek i zaangażowanie podczas lekcji wf. Widok tych szerokich uśmiechów na twarzach uczniów w momencie otrzymania czekoladek był bezcenny. To było wyjątkowe zakończenie już i tak niezwykłej lekcji.

Dzięki temu gestowi każde dziecko z klasy 5A i 5B opuszczało salę gimnastyczną z uśmiechem na twarzy i słodkim smakiem sukcesu. Ten szczególny moment dodatkowo podkreślił atmosferę wspólnoty, radości oraz hojności, jaką niesie za sobą duch Mikołajek.

Święto Mikołajek w klasach 5A i 5B pozostawiło nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także przypomniało wszystkim o wartościach takich jak wspólna zabawa, zaangażowanie oraz hojność, które są tak ważne w tym magicznym okresie świątecznym.

Zdjęcia i opracowanie  Ewa  Pruszak

Mikołajki na lekcji wf-u - 6.12.2023

Ułatwienia dostępu