Zajęcia na basenie

Uczniowie klas II oraz klas żeglarskich (od IV do VIII) regularnie uczestniczą w zajęciach pływackich na basenie w Chojnicach. Zajęcia klas najmłodszych mają na celu oswojenie się z wodą oraz nabycie podstawowych odruchów oraz umiejętności utrzymania się na wodzie. Umiejętność pływania staje się już niezbędna dla uczniów klas żeglarskich, dlatego począwszy od klas IV nauka ta przebiega już w sposób zapewniający bezpieczne żeglowanie. Pierwsze dwa lata (klasy IV i V) polegają na nauce pływania dwoma stylami.  Klasy VI, VII i VIII doskonalą wcześniej zdobyte umiejętności, które wzbogacone są o naukę skutecznego  pływania pod wodą oraz  podnoszenia przedmiotów z dna basenu. Załączony niżej film oraz zdjęcia obrazują nasze zajęcia. Wierzymy że załączone materiały pomogą podjąć decyzję uczniom ( oraz rodzicom)  w dołączeniu do naszej wodniackiej rodziny. Zapisy do klas żeglarskich już na wiosnę.

Zapraszamy

Zajęcia na basenie - jesień 2021

Ułatwienia dostępu