Gminny etap BRD

ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 21.04.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły dwie drużyny z każdej szkoły podstawowej z gminy Czersk. Grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo) -grupa czteroosobowa -2 dziewczynki i 2 chłopców, grupa II – pozostali uczniowie (grupa trzyosobowa).

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w 4 etapach. I etap: wszyscy uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. II etap: uczniowie rozwiązywali test- skrzyżowania, składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W testach z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru.) III etap: konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielania pomocy osobie poszkodowanej. IV etap: jazda rowerem po torze przeszkód,  który składał się z slalomu z ograniczeniem, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, rynny, tarki, zmiany pasa ruchu oraz zatrzymania w miejscu.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły w składzie:

I grupa:

1. Jakub Piesik z kl. V b,

2. Dominika Rostankowska z kl. V b,

3. Maciej Rzepinski z kl. V b,

4. Olivia Schmid z kl. V b.

II grupa:

1. Wiktoria Grzella z kl. VI b,

2. Olaf Ossowski z kl. VI b,

3. Natalia Rostankowska z kl. VI b.

W komisji pracowali nauczyciele – opiekunowie drużyn, szkolna pielęgniarka pani Zyta Przytarska, pan Andrzej Czerwionka jako sędzia główny, policjant mł. asp. Tomasz Goncz

WYNIKI I GRUPY

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli:
I m. – Dominika Rostankowska (SP1 Czersk),
II m. – Aleksander Ossowski (SP2 Czersk),
III m. – Jakub Piesik (SP1 Czersk).

Klasyfikacja drużynowa:

I m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku

II m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku

III m. Szkoła Podstawowa w Rytlu

IV m. Szkoła Podstawowa w Łęgu

V m. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

WYNIKI II GRUPY

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli:
I m. – Hubert Chabowski (SP2 Czersk),
II m. – Olaf Ossowski (SP1 Czersk),
III m. – Julia Rokita (SP2 Czersk).

Klasyfikacja drużynowa:

I m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku

II m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku

III m. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

IV m. Szkoła Podstawowa w Łęgu

V m. Szkoła Podstawowa w Rytlu

Najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody.

Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 będą reprezentować gminę Czersk w eliminacjach powiatowych w Chojnicach, które odbędą się 9 maja.

Bardzo dziękujemy  panu Andrzejowi Czerwionce za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu  gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorzy

SP2 –Danuta Bąk

SP1 – Ewa Gromowska

Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju BRD - 21.04.2023

Ułatwienia dostępu