Karta rowerowa

          Karta rowerowa jest pierwszym prawem jazdy, które uczniowie mogą zdobyć w szkole podstawowej. W klasie czwartej przyszli rowerzyści zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także poznają zagadnienia związane z ruchem pieszych i innych uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów. Poprzez uzyskanie karty rowerowej formalnie potwierdza się zdobytą wiedzę oraz umiejętności praktycznej jazdy na rowerze, a otrzymujący ją uczniowie stają się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

6 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, do którego przystąpiło 68 uczniów. Na egzaminie testowano umiejętności jazdy na rowerze, w tym prawidłowe wykonywanie manewrów oraz stosowanie się do znaków drogowych. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu oraz bezpieczeństwem czuwał Pan policjant, mł. asp. Krystian Krzyżkowski, który zwracał baczną uwagę na  prawidłowe wykonywanie takich elementów jak upewnianie się oraz sygnalizowanie zamiaru wykonania poszczególnych manewrów. Egzamin praktyczny zdali wszyscy uczniowie. Gratulacje!!!

Już wkrótce karty rowerowe zostaną odebrane i młodzi rowerzyści wyruszą w drogę. Pamiętajcie, że ten prawdziwy egzamin z jazdy dopiero przed Wami i to od Was zależy, czy zostanie on zaliczony.

 Ewa Gromowska

Karta rowerowa - 6.06.2024

Ułatwienia dostępu