ZAWODY LEKKOATLETYCZNE “ORLEN  Z PODWÓRKA NA BIEŻNIĘ”

6.10.2021 (środa) na stadionie w Czersku odbyła się kolejna edycja zawodów “ORLEN z podwórka na bieżnię”

Chcąc być precyzyjnym powinniśmy napisać , że zawody odbyły się… częściowo. Winowajcą takiego stanu rzeczy była pogoda i deszcz , który spadł tuż po rozpoczęciu rywalizacji skutecznie mocząc wszystkich uczniów. Zawody zgromadziły ponad 300 uczniów reprezentujących 8 szkół naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowało ok. 100 uczniów z klas IV oraz V.

Zawody te są częścią akcji mającej na celu propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej..

Dodatkową zachętą i dopingiem dla uczniów była obecność wybitnych sportowców , reprezentantów Polski i medalistów największych imprez światowych. Gośćmi a właściwie „gospodarzami” imprezy byli Paweł Januszewski , Marek Plawgo oraz Sebastian Chmara.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe koszulki oraz medale, które wręczono po wspólnym biegu  na dystansie 400m.. Zdążono jeszcze rozegrać część biegów przez płotki dla najmłodszych klas. Wtedy o losach dalszej rywalizacji przesądził deszcz, który nie pozwalał na kontynuowanie zawodów. Prowadzący oraz zgromadzeni nauczyciele po naradzie uznali, że zdrowie uczniów jest ważniejsze i zawody przerwano. Ustalono także że  niedokończone konkurencje rozegrane zostaną w późniejszym terminie.

Przebieg imprezy obrazują załączone zdjęcia oraz film.

Czesław Sikora

Projekt ORLEN z podwórka na bieżnię - 06.10.2021

Ułatwienia dostępu