Spotkanie z policjantem w grupie 0a

Dnia 30 września dzieci z zerówki odwiedził pan policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pan policjant  przybliżył przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.  Opowiadał też o swojej codziennej pracy prezentując przy tym niezbędne wyposażenie policjanta. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję wejść do samochodu, a także usłyszeć policyjną syrenę.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze w razie potrzeby można zwrócić się o pomoc.

Spotkanie z policjantem w grupie 0a - 30.09.2021

Ułatwienia dostępu