Wycieczka do teatru

Projekt edukacyjny „TEATR – miejsce niezwykłe”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypada 27 marca, dzieci z oddziałów zerowych wraz z klasą 3c wybrały się 16.03.2022r. do Grudziądza na spektakl teatralny pt. ”Karczma diabła”. Wycieczka do grudziądzkiego Centrum Kultury stanowiła część projektu edukacyjnego „TEATR – miejsce niezwykłe” oraz pozwoliła na realizację zadań wychowawczych i edukacyjnych obejmujących poprzez bezpośredni odbiór w sztuki teatralnej.

Po powrocie z wycieczki dzieci opowiadały o swoich wrażeniach:

O godzinie 10.00 dotarliśmy do teatru w Grudziądzu. Najpierw zakupiliśmy bilety, zwiedziliśmy budynek teatralny, a następnie zajęliśmy miejsca na widowni i wygodnie rozsiedliśmy się w ogromnych fotelach. Gdy światła zgasły na scenie pojawili się pierwsi aktorzy. Podziwialiśmy dekoracje na scenie i piękne kostiumy aktorów. Ogromne wrażenie robiły rekwizyty i efekty specjalne. Przeżywaliśmy kłopoty bohaterów i nagradzaliśmy oklaskami grę aktorów. Sztuka okazała się bardzo ciekawa i intrygująca, przedstawiała jak dobro zwycięża zło.

Z pewnością największą atrakcją dla dzieci był kontakt z żywym aktorem. Po obejrzeniu przedstawienia podopieczni pytali kiedy znów pojedziemy do teatru, jest to dowód, że wyjazd do teatru był świetnym pomysłem. Spektakl teatralny stał się też inspiracją do wielu dziecięcych  zabaw tematycznych – zabawy w „TEATR” umożliwiają dzieciom rozwijanie słownictwa, doskonalenie mowy, wchodzenie w różne „role” oraz nabywanie nowych umiejętności i uwrażliwienie na dobro, sprawiedliwość, wytrwałość, cierpliwość.

Opracowanie: Karolina Makowska

Wycieczka do teatru - 16.03.2022

Ułatwienia dostępu