Projekt “PEN PAL”

W grudniu 78 uczniów klas drugich wzięło udział w projekcie „PEN PAL”, który polegał na wymianie korespondencji w języku angielskim pomiędzy uczniami z różnych szkół w Polsce. Pierwszy etap projektu to nawiązanie współpracy ze Szkołą Podstawową w Gdyni i Szkołą Podstawową w Puszczykowie (woj. wielkopolskie). Drugim etapem było wykonanie kartek i napisanie życzeń w języku angielskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Projekt był realizowany na lekcjach języka angielskiego. Podczas wykonywania kartek uczniom towarzyszyły różne pozytywne emocje m.in.: podekscytowanie i zaciekawienie dla kogo wykonują kartkę oraz od kogo otrzymają życzenia.

Uczniowie chętnie podjęli się nowego, trudnego wyzwania jakim było zredagowanie życzeń w języku angielskim. Podkreślić tu należy, że pisanie życzeń w języku obcym nie jest łatwym zadaniem dla drugoklasistów. Mimo to, wszyscy uczniowie klas drugich bardzo zaangażowali się w projekt i czekają z niecierpliwością na następne interesujące wyzwanie. W ubiegłym tygodniu dotarły do szkoły kartki z życzeniami dla klas drugich. Poniżej fotorelacja z realizacji projektu. Dziękuję uczniom za zaangażowanie się w to działanie.

Koordynator projektu
Agnieszka Wiencelewska

Projekt PEN PAL - grudzień 2021

Ułatwienia dostępu