Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

Powiatowe eliminacje Sztafetowych Biegów Przełajowych, jednej z najciekawszych konkurencji rozgrywanej w ramach sportowego współzawodnictwa szkół, kolejny już rok odbywają się w Konarzynach. W tym roku odbyły się 4  października 2022r

Start i meta znajdowały się  na ścieżce leśnej  (tuż obok rodzinnego domu naszego pana dyrektora Kazimierza Koseckiego). Na malowniczej trasie wśród pól i ścieżek leśnych biegało 200 dziewcząt i chłopców, reprezentujących 18 sztafet z  5 szkół powiatu chojnickiego. Wszystkie sztafety składały się z 8 uczestników. Każda z dziewcząt miała do pokonania dystans 800 m, chłopcy biegali na trasie o 200 m dłuższej.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał pan Jarosław Jurewicz  nauczyciel wf  w Konarzynach i jednocześnie organizator zawodów. On też był starterem pierwszego biegu, w którym rywalizowały dziewczęta ze szkół podstawowych. Ku radości pani Ewy Pruszak bardzo dobrze rozpoczęły bieg dziewczęta z naszej szkoły, które dość wyraźnie prowadziły przez 5 pierwszych zmian. Dopiero na 6 zmianie zostały wyprzedzone przez sztafetę z Brus i po zaciętej walce z Chojnicami oraz Nową Cerkwią  na dwóch ostatnich zmianach, ukończyły rywalizację na czwartej  pozycji, zbierając gratulacje od swoich nauczycieli, koleżanek i kolegów.

Miły akcent miała też ostatnia konkurencja, sztafeta chłopców klas VII-VIII. Nasi chłopcy zmierzyli się z najlepszym zespołem w naszym województwie, ze SP Nr 5 z Chojnic,  startował też zespół z Brus i Konarzyn. Od pierwszej zmiany prowadzili już chłopcy z Chojnic z bardzo dużą  przewagą . Gdy niektórym wydawało się, że kolejność nie ulegnie już zmianie, na szóstej zmianie zawodnik z Chojnic pomylił trasę i  nasi chłopcy przejęli prowadzenie, ale na krótko , ponieważ ostatni zawodnik z Chojnic okazał się bohaterem swojego zespołu i wyprzedzając naszego zawodnika Kacpra Kozłowskiego i nie tylko odrobił kilkadziesiąt metrów straty, ale jeszcze zdecydowanie wyprowadził sztafetę na pierwsze miejsce. Nasi chłopcy natomiast zakończyli bieg na II miejscu.  Po zakończeniu sportowych zmagań i odebraniu dyplomów udaliśmy się w drogę powrotną. No cóż trzeba jeszcze  ostro potrenować, to może w następnym roku uda nam się wygrać!

Dzisiejsza impreza zyskała sobie uznanie wszystkich jej uczestników. Nie dość, że gospodarze zapewnili wyjątkowo piękną, jak na tę porę roku, pogodę i powszechnie znaną już gościnność, to zebrali także liczne gratulacje za sprawną  organizację zawodów.

Dziewczęta  wystąpiły w składzie : Andrearczyk Blanka 5a, Lewandowska Blanka 5a, Pruska Agata 5a, Jagielska Helena 5a, Danielewicz Roksana 5b, Nakielska Amelia 6a Sawicka Julia 6a, Ossowska Wiktoria 6b, Rostankowska Natalia 6b, Chmielewska Patrycja 6d. (opiekun: Ewa Pruszak)

Skład chłopców :  Elak Jan 8a, Kozłowski Kacper 8a, Makowski Bartosz 8a, Osowski Radosław 8b, Kowalik Piotr 8b, Jarząbek Marcin 8d, Gornowicz Oktawian 8d, Zabrocki Kordian 8e, Łangowski Daniel 8e. (opiekun: Jacek Wycinka)                                              

Opracowanie: Ewa Pruszak

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe - 04.10.2022

Ułatwienia dostępu