XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 7 października zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci z klas czwartych stają się egzaminatorami) egzamin z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali odznakę “Eksperta Tabliczki Mnożenia”, którą z dumą wkleili do zeszytów z matematyki.

Egzaminatorzy sprawdzali “tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły. Wybrali się również w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia przez napotkanych przechodniów. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby dać się przepytać.

Patrole Egzaminacyjne pojawiły się też w sklepach, na Komisariacie Policji, aby w ramach akcji “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników. Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 7.10.2022

Ułatwienia dostępu