Sadzenie lasu

,,Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa – mądrze czynić” 

Las to oaza spokoju, miejsce wypoczynku, las to tętniący życiem, pełen współzależności ekosystem. Każdy z nas chce usłyszeć śpiew ptaków w lesie, szum drzew, pooddychać świeżym powietrzem, posmakować owoce leśne… . Niestety taki las rośnie bardzo powoli, około 100 lat potrzeba, aby drzewostan sosnowy osiągnął dojrzałość. A kiedy to już nastąpi, stare drzewa mogą ustąpić miejsca młodemu pokoleniu. I rozpoczyna się etap sadzenia lasu. 

W tym roku 12 kwietnia udział w akcji sadzenia lasu wzięli uczniowie klasy VIII e pod opieką pani Ewy Keister i pani Eweliny Bąk. Młodzież zapoznała się z zasadami sadzenia lasu i doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Na zakończenie na wszystkich zaangażowanych w akcję czekał ciepły posiłek oraz ognisko. Otrzymaliśmy również certyfikat sadzenia lasu. Uczniowie wrócili zadowoleni, dotlenieni, a co najważniejsze bogatsi o kolejną wiedzę i kolejne doświadczenia związane z pracą ludzi lasu. 

Opiekun SK LOP
Ewelina Bąk
Ewa Keister 

Sadzenie lasu - 12.04.2023

Ułatwienia dostępu