Podziękowanie

„Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,

lecz przez to kim jest,

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli  się w działalność charytatywną na rzecz małego Jasia z Pustek, który potrzebuje wsparcia i pomocy. Dzięki temu uczyli się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijali uczucie empatii, kształtowali pozytywną  postawę wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili, że nie jest im obojętny los osób chorych.

 Klasy IVa, IVb, IVc, IVd oraz IIId pod opieką wychowawców przygotowali kiermasz, podczas którego sprzedawali m.in. babeczki, muffinki, ciastka, batoniki, lody, popcorn, lemoniadę,  a więc wszystko co wygląda, pachnie i smakuje wyśmienicie – produkty można było nabyć za symboliczną kwotę.  Udało się uzbierać 4.718 zł i 53 gr! Natomiast Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zebrali do puszki 1320 zł i 26 gr.  Łącznie to  6.038 zł 79 gr. Kwota w całości wesprze zbiórkę Jasia Recy, który choruje na dystrofię mięśniową Duchennea.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielkie serce naszej społeczności szkolnej, która przybyła w tak dużej liczbie, aby wspomóc ten szlachetny cel.  

Dziękuję za życzliwość, otwierającą serca dla tych, którzy potrzebują pomocy!

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej: B. Ringwelska

Akcja charytatywna dla Jasia - kwiecień 2023

Ułatwienia dostępu