Wycieczka klasy VI d

            Początek roku szkolnego to doskonały czas na pierwsze wycieczki. Przekonała się o tym klasa VI d, która razem z wychowawczynią – p. Aleksandrą Dzięcielską-Jasnoch oraz pedagogiem – p. Luizą Bieszke-Wolf spędziła cały dzień na wspólnej integracji i poznawaniu nowych miejsc.
            Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Piaszna, gdzie spotkaliśmy się z gospodarzem opowiadającym nam ciekawe historie dotyczące tych ziem. Oczywiście wszyscy weszliśmy na wieżę widokową, z której rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Mogliśmy również zobaczyć małą wioskę Gotów i poczuć się przez chwilę jak wieki temu.    Z Piaszna jechaliśmy do Bytowa, a dzięki pani przewodnik poznawaliśmy dzieje tutejszego zamku krzyżackiego i sztukę ludową Kaszub. To właśnie w Bytowie czekał na nas pyszny i zdrowy obiad w restauracji po „Kuchennych rewolucjach”. A po obiedzie niespodzianka – pracownicy zaproponowali radosną zabawę na dmuchanym zamku!  
            To nie był koniec atrakcji – z Bytowa ruszyliśmy do Przechlewa na grę terenową. Instruktor gry podzielił uczniów na dwie drużyny oraz rozdzielił sprzęt i żelowe kuleczki, a następnie nadzorował bezpieczeństwo i zasady gry. Półtorej godziny integracji oraz biegania po lesie spowodowało, że… byliśmy już zwyczajnie głodni! To było do przewidzenia i zgodnie z planem zawitaliśmy w Chojnicach na małe (i większe…) „co nieco” w restauracji McDonald’s.    
            Wrażenia po wycieczce? Jak najbardziej pozytywne! Cudowna pogoda, smaczne jedzenie, piękne miejsca, szalona zabawa, klasowa integracja – czego chcieć więcej? 🙂       

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch

Wycieczka klasy 6d - 7.09.2022

Ułatwienia dostępu