Chrzest żeglarski kl. 4a

14 września 2022 r. plaża w Borsku wypełniła się dziewiętnastoma młodymi śmiałkami, którzy gorąco pragnęli dołączyć do braci żeglarskiej. Zgodnie z tradycją uczestnicy obozu pilnowani przez diabłów morskich musieli przejść kilka prób, w których mieli okazję udowodnić swój hart ducha.  Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy średniej wieku-10 lat to dopiero początek ich żeglarskiej przygody . Najpierw więc przeszli podstawowe szkolenie żeglarskie, a następnie wykonywali kolejne zadania pod czujnym okiem Neptuna i jego małżonki Prozerpiny.  By zdobyć przychylność gospodarzy należało z uśmiechem przejść przez tor przeszkód i dostać się przed oblicze królewskie. Tam po raz pierwszy kandydaci mieli usłyszeć swoje żeglarskie imię. Ku radości rodziców obecnych na uroczystości, młodzi żeglarze świetnie poradzili sobie z kolejnymi zadaniami. Na koniec wszyscy zgromadzili się przy ognisku i wspólnie świętowali. Klasa IVA okazała się być nie tylko odważna, ale i bardzo rozśpiewana, a dzięki rodzicom na stołach nie  zabrakło smakołyków i napoi.

W tym miejscu uczniowie IVA oraz wych. B. Jażdżewska, pragną bardzo podziękować instruktorom żeglarstwa: p. Cz. Sikorze i T. Kędzierskiemu za opiekę,  cierpliwość oraz przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję, że to początek dalszej wspólnej wspaniałej przygody!

IVA wraz z Wychowawcą

Ułatwienia dostępu