Długopisy 3D na informatyce

Długopisy 3D, które nasza szkoła posiada dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości, zostały wykorzystane na lekcjach informatyki w klasach czwartych i piątych również w drugim semestrze obecnego roku szkolnego.

Uczniowie chętnie podejmowali działania praktyczne, w tym z długopisami 3D. Niektórzy wykorzystali gotowe szablony. Wówczas z zaangażowaniem i ogromną cierpliwością starali się jak najdokładniej odtworzyć kontury oraz wypełnić je kolorami. Natomiast część uczniów stworzyło własne, niepowtarzalne projekty, wykazując się kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną. Podczas lekcji powstały różnorodne prace o dowolnej tematyce, z których kilka można zobaczyć na zaprezentowanych zdjęciach.

Wykorzystanie długopisów 3D przyczyniło się do uatrakcyjnienia lekcji, rozwijania dodatkowych umiejętności i wzbogacenia zainteresowań uczniów.

Ewa Bonkowska

Długopisy 3D na informatyce - wiosna 2024

Ułatwienia dostępu