Dziewczyny na medal

Gminne zawody w mini piłce koszykowej

Dziewczyny na medal – walczyły i złoto zdobyły.

Nareszcie – od tego słowa zaczniemy relację z zawodów sportowych w mini  koszykówce  chłopców i dziewcząt. Przez cały rok 2020 nie odbywały się w naszej gminie żadne zawody międzyszkolne.

Czekaliśmy na ten dzień od bardzo dawna. Uczniowie rocznika 2009 pełni chęci i woli zwycięstwa 18 marca 2022 roku  stawili się w Hali im. Romana Bruskiego  na pierwszych w tym roku rozgrywkach gminnych w mini piłce koszykowej. Na zawody stawiły się szkoły tj. SP nr 1, SP nr 2, SP Rytel . Po rozlosowaniu przez opiekunów kolejności spotkań drużyna  dziewcząt  rozpoczęła swój pierwszy mecz ze szkołą z Rytla . Od początku gra nam się układała i po każdej kwarcie nasze dziewczęta  schodziły z uśmiechem czując, że ten mecz będzie “nasz”. Ostatecznie wygrały 36:8, ale apetyt ciągle rósł. Drugi mecz dziewczęta zagrały z faworyzowaną “dwójką”  wrzucając kosz za koszem . Ostatecznie mecz zakończył  się wynikiem 44:2 dla naszej szkoły.  “Jedynka” w tym dniu okazała się poza zasięgiem i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce tym samym awansując do powiatu, który odbędzie się 25 marca  (piątek) w Chojnicach  . Miła niespodzianka spotkała również Lenę Ferdynus z klasy 7a  , która  została uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów . BRAWO DZIEWCZYNY!!!  Reprezentacja chłopców ostatecznie zajęła miejsce 3

Dziewczęta wystąpiły w składzie :

Balas Nicola 7b, Ferdynus Lena 7a, Grabowska Julia 7d, Kaszubowska Alicja 7b, Pasierowska  Sara 7a, Pestka Alicja 7a, Piechocka Kinga 7a, Reszczyńska Amelia 7d Trypuz Martyna 7a, Wojdanowska Jaśmina 7b

Skład reprezentacji chłopców:

Elak Jan, Gornowicz Tomasz, Konefał Samuel, Kowalik Piotr, Kozłowski Kacper, Makowski Bartosz, Muzioł Artur, Osowski Radosław, Pastwa Maksymilian

Ewa Pruszak – nauczycie wf

Gminne zawody w mini piłce koszykowej - 18.03.2022

Ułatwienia dostępu