Medalowy start

Gminne Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych

27 września 2022r  na terenie Parku Borowiackiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe.  Do rywalizacji  przystąpiła szkoła z Rytla, Łęga, SP2 oraz SP1. O konieczności współpracy podczas biegu w poszczególnych drużynach sztafetowych wspomniał otwierając imprezę Piotr Fryca sekretarz SZS . Odbyły się cztery biegi na dwóch dystansach: 800m i 1000m. To niezwykle widowiskowa konkurencja. Lokaty poszczególnych reprezentacji szkolnych zmieniają się nieustanie podczas biegu. Ważne tutaj jest przygotowanie wytrzymałościowe i wola zwycięstwa. Każdy z zawodników prezentował te cechy. Zawodnicy walczyli o najlepsze rezultaty, ale też i o prawo startu na zawodach wyższego szczebla czyli na zawodach Powiatowych, które odbędą się w Konarzynach 4 października 2022r. Dwie sztafety z naszej szkoły awansowały do powiatu, sztafeta dziewcząt z klas V-VI opiekun Ewa Pruszak oraz sztafeta chłopców z klas 8 opiekun Jacek Wycinka. Reprezentanci  naszej szkoły  pokazali jak bardzo ważny jest duch walki i waleczne serce. Gratulujemy osiągniętych wyników.

Skład zwycięskich drużyn

Dziewczęta : AndrearcykBlanka 5a, Lewandowska Blanka 5a,Jagielska Helena 5a, Danielewicz Roksana 5b, Nakielska Amelia 6a, Ossowska Wiktoria 6b, Rostankowska Natalia 6b, Chmielewska Patrycja 6d.

Chłopcy:    Elak Jan 8a, Kozłowski Kacper 8a, Makowski Bartosz 8a, Osowski Radosław 8b, Kowalik Piotr 8b, Skajewski Dawid 8d, Jarząbek Marcin 8d, Gornowicz Oktawian 8d, Zabrocki Kordian 8e, Łangowski Daniel 8e.

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak

Gminne zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych - 27.09.2022

Ułatwienia dostępu