Śniadanie daje moc

Nasza szkoła należy do grona szkół promujących zdrowy styl życia i są realizowane w niej liczne działania w zakresie edukacji zdrowotnej. Jednym z nich jest akcja „Śniadanie daje moc”, w ramach której zostały przeprowadzane zajęcia teoretyczne i działania praktyczne. Nauczycielki kształtując nawyki zdrowego odżywiania, zwróciły uwagę dzieci na otyłość i wynikające z niej konsekwencje oraz szkodliwość jedzenia fast food-ów. Mówiły o roli drugiego śniadania i wartościach odżywczych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oraz przypomniały zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Niestety ze względu na pandemię, przygotowanie w szkole wspólnego, zdrowego śniadania odbyło się z dużymi ograniczeniami. Większość dzieci przygotowała w domu atrakcyjne kanapki, wartościowe sałatki i surówki. Natomiast pozostałe dzieci układały urocze kompozycje z przygotowanych warzyw i owoców oraz tworzyły apetyczne kanapki w klasach. Następnie wszyscy zaprezentowali swoje śniadanie i odbyła się konsumpcja.

W tym roku, w akcję śniadaniową włączyli się również członkowie Szkolnego Koła PCK. Pięknie przebrani jako owoce i warzywa, omówili młodszym koleżankom i kolegom 12 zasad zdrowego odżywiania oraz zaprezentowali piramidę zdrowego odżywiania.
Mamy nadzieję, że udział uczniów w akcji śniadaniowej, przyczynił się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zwiększył świadomość na temat zdrowego odżywiania.
Akcję „Śniadanie daje moc” realizowały:
• klasa 0 c – p. L. Pozorska

• klasa I a – p. I. Rudnik
• klasa I b – p. J. Kulesza
• klasa I c – p. W. Kamińska

• klasa II a – p. C. Kliczkowska
• klasa II b – p. M. Knitter
• klasa II c – p. U. Sroka
• klasa II d – p. E. Bonkowska

• klasa III a – p. J. Słomińska
• klasa III b – p. E. Rutkowska
• klasa III c – p. M. Adamczyk
• klasa III d – p. G. Papierowska

Koordynator: Ewa Bonkowska
Zdjęcia: Nauczycielki

Śniadanie daje moc - 8-9.11.2021

Ułatwienia dostępu