Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska

W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, od wielu lat jest organizowana pomoc dla zwierząt znajdujących się w Schronisku „Przytulisko” w Chojnicach. W tym roku również pamiętaliśmy o przebywających w schronisku bezdomnych kotach i psach.
W ramach przeprowadzonej akcji, odbyła się zbiórka darów w klasach 0-VIII oraz spotkanie uczniów klas I-II z przedstawicielem schroniska, panią Magdaleną Wojciechowską. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę i przynieśli bardzo dużą ilość karmy, koce, zabawki, miski i inne przedmioty. Zebrane dary zostały przekazane pani Wojciechowskiej, która rozpoczęła spotkanie od podziękowania wszystkim uczniom klas 0-VIII, za okazanie troski o los zwierząt znajdujących się w „Przytulisku”. Następnie opowiadała o schronisku i jego mieszkańcach. Przekazała wiele ważnych informacji o kotach i psach oraz zasadach opiekowania się nimi. Mówiła o adopcji zwierząt znajdujących się w schronisku. Starała się uświadomić uczniów, że posiadanie zwierzęcia jest wspaniałym doświadczeniem, ale wymaga opieki przez całe życie. Podczas spotkania zostały zaprezentowane zdjęcia i filmiki przedstawiające funkcjonowanie schroniska, jego mieszkańców oraz ciekawe gadżety przydatne właścicielom zwierząt. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i zadawały pytania. Pani Wojciechowska zachęcała dzieci do włączenia się w wolontariat, wraz ze swoimi rodzicami, poprzez wyprowadzanie na spacer podopiecznych schroniska.
Przeprowadzona akcja, miała na celu uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz poszerzenie wiedzy na temat potrzeb zwierząt.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom.

Organizatorki:
Ewa Bonkowska, Izabela Rudnik

Akcja "Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska" - 9.11.2021

Ułatwienia dostępu