Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa

10 listopada uczniów klasy IIIa i IIId odwiedził niezwykły gość – pracownik Nadleśnictwa Czersk pani Alicja Sabiniarz, która omówiła charakterystyczne warunki panujące w poszczególnych warstwach lasu. Las to zbiorowisko, w którym obok siebie występują drzewa i rośliny zielone ułożone warstwowo czyli piętrowo. Poszczególne warstwy różnią się między sobą: roślinami i zwierzętami, które tam mieszkają. Barwna prelekcja zachwyciła uczniów. Pani Alicja, jako przyjaciel przyrody żyjący i pracujący z pasją – zwracała szczególną uwagę na właściwe zachowanie w lasach i konieczność ich ochrony. Wizyta zachęciła uczniów do obserwacji przyrody i poszukiwania informacji w dostępnych źródłach wiedzy. Na zakończenie dzieci otrzymały od Gościa breloczek zwierzątko oraz podziękowały za ciekawą lekcję przyrody własnoręcznie wykonanym kwiatkiem i laurką.

Grażyna Papierowska
Joanna Słomińska

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Czersk - 10.11.2021

Ułatwienia dostępu