Dzień stroju karnawałowego

Karnawał zwany dawniej zapustami, to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu 6 stycznia, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Obchodzi się go w wielu częściach świata, ale w każdym kraju świętuje się go nieco inaczej.

Karnawałowi bohaterowie pojawili się również w naszej szkole, w klasach 1-3. W ostatni dzień przed feriami zimowymi, czyli 11 lutego odbył się „Dzień stroju karnawałowego”. Wszystkie dzieci w przebraniach bawiły się w swoich salach lekcyjnych, biorąc udział w konkursach i tańcach. Dobry humor, radość, śmiech i zadowolenie malowały się na twarzach dzieci. Taka forma zajęć także pozwala zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności i budować właściwe relacje rówieśnicze.

Wszystkim uczestnikom i paniom dziękujemy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do pana Patrycjusza za  wykonanie zdjęć.

Organizatorki: J. Kulesza, E. Rutkowska
Zdjęcia : P. Muchowski

Dzień stroju karnawałowego - 11.02.2022

Ułatwienia dostępu