Upominki dla Domu Pomocy Społecznej

III akcja – Upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej 

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.” – to słowa Phila Bosnana, flamandzkiego pisarza i kapłana, które śmiało możemy wykorzystać do nazwania „aniołami” uczniów i rodziców, a także nauczycieli w naszej szkole. Za co? Za ich wsparcie, empatię, miłość, zrozumienie drugiego człowieka, współczucie i wiele innych cech i wartości, które w obecnych i niełatwych czasach trudno czasem znaleźć. Przez takie akcje, jaką była zbiórka funduszy na słodkie upominki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, możemy dostrzec, jakie wielkie serca mamy i, że liczy się dla nas drugi człowiek.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, że są osoby, które hojnie zasiliły naszą „skarbonkę” dla DPS-u w Cisewiu, koło Karsina. W akcji, organizowanej w ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu, wzięli udział uczniowie z klas: I a, II a, II d, III a, III b, III d, IV a, IV b, IV c, V a, V b, VII e, VIII d. Klasami wyróżniającymi się były II d, IV c, I a i IV a. Za zebraną kwotę, 987,70 zł zakupiliśmy dla każdego ze 114 mieszkańców słodkie podarunki w postaci ciastek, chałwy i zdrowego soku owocowego. Ponadto przekazaliśmy 6 dużych paczek kawy i czekoladki.  Przygotowane upominki wręczyliśmy 21 czerwca wraz z kartkami z pozdrowieniami wykonanymi przez uczniów i nie tylko. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i życzliwie.

Dzieci z klasy II d pod kierunkiem wychowawczyni, E. Bonkowskiej zaprezentowały krótki program artystyczny, co wywołało uśmiech i ogromną radość na twarzach pensjonariuszy.  Nasi szkolni artyści podczas występu byli nagradzani licznymi brawami. Dla nas również przygotowano niespodzianki, grę na akordeonie i śpiew oraz słodki poczęstunek. Dzieci zaproszono do zabawy na dworze ze „skrzydłami”, co sprawiło im wiele radości.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Organizatorki:

B. Drewczynska, E. Bonkowska

Upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej - 21.06.2022

Ułatwienia dostępu