Projekt “Europa i ja”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja” II edycja

Na początku roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, prowadzonego przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy. Koordynatorem i pomysłodawczynią jest Pani Ilona Broniszewska. Główny cel projektu to przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom klas 1-3 wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w przedsięwzięciu uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. Zadania dotyczące kraju, który wybraliśmy realizujemy przez cały rok. Projekt składa się z dziesięciu zadań, z których siedem należy zrealizować. Do projektu przystąpiły następujące grupy, wybierając państwa:

0d – pani Maria Łangowska, Francja

1a – pani Lidia Pozorska, Włochy

1c – pani Kamila Linda, pani Kamila Lewandowska–Gila, Szwecja

1d – pani Monika Łobocka, Chorwacja

3a – pani Celina Kliczkowska, Wielka Brytania

3b – pani Wioleta Pora, Holandia

3d – pani Ewa Bonkowska, Hiszpania

świetlica szkolna – pani Karolina Makowska, Dania

Wyżej wymienione grupy rozpoczęły przygodę z realizacją pierwszego zadania, które było obowiązkowe. Zaczęliśmy od kilku prostych działań: przedstawienia dzieciom kraju, którego dotyczyć będą zadania, wskazania go na mapie, zapoznania ze stolicą. Po takim wstępie mogliśmy śmiało przejść do części głównej. Zapoznaliśmy się z symbolami narodowymi danego państwa, do których należy: hymn, flaga oraz godło.

szkolny koordynator
Katarzyna Chmielewska

Projekt "Europa i ja" - 09.2022

Ułatwienia dostępu