Wycieczka kl. 2c i 2d

18 czerwca 2024 r. klasa 2c i 2d pod opieką wychowawców i opiekunów wybrały się na wycieczkę do Torunia. Na miejscu zwiedzaliśmy miasto i spacerowaliśmy po Bulwarze Filadelfijskim nad Wisłą. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć przy pomniku Mikołaja Kopernika i zakupiliśmy pamiątki. Następnie rozpoczął się szereg kolejnych atrakcji. Toruń słynie z wielu ciekawych miejsc i zabytków. Najpierw odwiedziliśmy Okręgowe Muzeum Piernika Toruńskiego gdzie dzieci tworzyły swoje pamiątkowe pierniczki. Podziwiały wystawę związaną z historią piernikarstwa. Muzeum gromadzi eksponaty związane z produkcją pierników toruńskich. Wśród eksponatów jest m.in. kolekcja drewnianych form piernikarskich z XVII-XX wieku. Na parterze mieściła się sala surowców, gdzie prezentowane były składniki ciasta piernikowego oraz narzędzia pszczelarskie, niezbędne do pozyskania miodu. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie nie tylko zwiedzały, ale aktywnie uczestniczyły we wszystkich wystawach interaktywnych. Mogły “pobawić się” eksponatami, a tym samym wzbogacić swoją wiedzę z zakresu: kosmosu, ruchu i siły wody, środowiska przyrodniczego, a także doskonalić umiejętności konstruktorskie na dużą skalę. Oczywiście wszystko to poprzez działanie! Na koniec zjedliśmy przepyszny obiad w Młynie Smaków. Dzień obfitował w liczne wrażenia, a uśmiech towarzyszył wszystkim uczestnikom wycieczki przez cały czas! Podsumowując wszystkie wyjazdy, uczniowie uznali tę wycieczkę za najlepszą. Polecamy serdecznie Toruń. 🤎🤎🤎

Kamila Linda i Monika Łobocka

Wycieczka klasy 2c i 2d - 18.06.2024

Ułatwienia dostępu