Sprich mit mir!

Uczniowie klas 7 realizowali w roku szkolnym 2023/2024 na lekcjach języka niemieckiego innowację pedagogiczną „Sprich mit mir! Porozmawiaj ze mną!”, mającą na celu rozwijanie zdefiniowanych przez Parlament Europejski kompetencji kluczowych z naciskiem na kompetencję porozumiewania się w językach obcych, tu językiem niemieckim.

Sporo osób boryka się ze stresem, gdy ma coś powiedzieć w języku obcym. Powyższa innowacja była tak ukierunkowana, by uczniowie mogli przełamać wewnętrzną blokadę przed porozumiewaniem się w języku niemieckim. Utrwalali oni poznawaną leksykę oraz zasady gramatyczne w wypowiedziach ustnych i dialogach, pokonując w ten sposób barierę przed mówieniem i interakcją. Podczas lekcji uczniowie kształtowali umiejętność spontanicznego reagowania językowego w sytuacjach dnia codziennego, co niewątpliwie miało wpływ na rozwój wiary we własne możliwości językowe i zwiększenie  pewności siebie w zakresie posługiwania się językiem niemieckim w praktyce.

Na początku czerwca b.r. uczniowie klas 7 wzięli udział w szkolnym konkursie z języka niemieckiego.😍 💪

Ich zadaniem było napisanie scenariusza i nagranie filmiku🎥, na którym przedstawią przykładową rozmowę w środowisku szkolnym. W ten sposób uczniowie mieli szansę zaprezentowania swoich umiejętności językowych zdobytych w pierwszym roku nauki języka niemieckiego. Tego typu wyzwania mają pozytywny wpływ także na rozwój kompetencji społecznych, emocjonalnych i informatycznych.

Komisja w składzie nauczycielek naszej szkoły, które mają kwalifikacje do nauczania języka niemieckiego, panie: Dominika Oksentowicz, Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch i Małgorzata Lutowska oceniła nadesłane filmiki pod kątem bogactwa językowego, poprawności językowej, wymowy, pomysłowości oraz jakości technicznej. Postanowiła nagrodzić 4 filmiki:

– uczennic klasy 7a, Marceliny Błocińskiej, Julii Chabowskiej i Amelii Nakielskiej
– uczennic klasy 7b, Wiktorii Grzelli, Wiktorii Fierek, Natalii Gełdon i Darii Petki
– uczennic klasy 7d, Zofii Grzecy, Nadii Jabłońskiej i Aleksandry Łabiszewskiej
Wyróżnienie otrzymał filmik Wiktorii Osowskiej oraz Sandry Szczepańskiej z klasy 7b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie 8! 😊
Do zobaczenia już we wrześniu! 🖤❤️💛
Schöne und sichere Sommerferien! Pięknych i bezpiecznych wakacji!

Małgorzata Lutowska, Deutschlehrerin 😊

Sprich mit mir! Porozmawiaj ze mną! Innowacja z języka niemieckiego - czerwiec 2024

Ułatwienia dostępu