Spotkanie klas 5 z dietetykiem

Ukryty cukier, gdzie go szukać?

Z okazji obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia do naszej szkoły zaproszono panią Magdalenę Szopińską – dietetyczkę i psychodietetyczkę, która  w naszym mieście promuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz zachęca do zamiany spożywanych produktów na zdrowsze. Klasy 5a, 5b, 5c i 5d wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. : „Ukryty cukier, gdzie go szukać?” poprowadzonych przez panią Magdalenę.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat cukru, dowiedzieli się jakie są skutki zjadania zbyt dużej jego ilości, ale także jakie są jego zamienniki, natomiast w drugiej części spotkania analizowali składy produktów, które spożywają na co dzień, obliczali zawartość cukru jaka została dodana do danego produktu. Ze zdumieniem odkrywali jak dużo cukru ukryte jest w różnego rodzaju żywności ! Spotkanie okazało się wartościowe i zarazem ciekawe !

Liczymy na to, że uczniowie wprowadzą zdobytą wiedzę w życie – będą wybierali produkty nie zawierające dodanego cukru, bądź z jego niewielką ilością i będą zachęcali do tego innych !

SK PCK
Agnieszka Wiencelewska
Katarzyna Grad-Kuklińska

Spotkanie klas 5 z dietetykiem - 28.05.2024

Ułatwienia dostępu