Wojewódzki Konkurs z Informatyki

16 listopada 2023 roku odbył się niezwykle ekscytujący szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych. Młodzi entuzjaści technologii zmierzyli się z dwuetapowym wyzwaniem, testując swoje umiejętności w dziedzinie informatyki.

Pierwszy etap konkursu skupił się na sprawdzeniu wiedzy uczestników z zakresu ogólnej wiedzy informatycznej. Uczniowie musieli rozwiązać test, który obejmował pytania z algorytmiki, programowania w Scratchu oraz tworzenia stron internetowych w HTML-u. To zadanie nie tylko sprawdzało teoretyczne umiejętności, ale także wymagało praktycznej zręczności w obszarze programowania.

Drugi etap, część praktyczna, przyniosła uczestnikom zadania związane z tworzeniem grafiki, prezentacji oraz rozwiązaniem kilku zadań z arkusza kalkulacyjnego. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności projektowania, programowania i analizy danych, demonstrując swoją kreatywność oraz praktyczne umiejętności.

W konkursie wzięli udział utalentowani uczniowie: Kacper Stawicki, Jakub Michalski, Jan Wons oraz Sebastian Żychliński. Pomimo tego, że oceny i werdykty nie zostały jeszcze ogłoszone, ich zaangażowanie i wysiłek w konkursie zasługują na uznanie. Każdy z uczestników pozostawił ślad kreatywności i determinacji w dziedzinie informatyki.

Ostateczne wyniki konkursu pozostają w sferze oczekiwania, ale już teraz wszyscy uczestnicy zasługują na gratulacje za odwagę podjęcia wyzwania i zaakceptowanie szansy rozwijania swoich umiejętności informatycznych. życzymy im dalszych sukcesów na tej fascynującej ścieżce nauki!

Kazimierz Kosecki

Wojewódzki Konkurs z Informatyki, etap szkolny - 16.11.2023

Ułatwienia dostępu