Wycieczka Szkolnego Koła Regionalnego

Szkolne Koło Regionalne „Kaszëbi z Jedinczi” aktywnie włącza się w różnorodne akcje szkolne, przygotowuje przedstawienia i angażuje się w kaszubskojęzyczne konkursy. Wzorem ubiegłego roku udaliśmy się na wycieczkę, która była nagrodą dla członków Koła za ich całoroczną pracę. Transport i warsztaty opłaciliśmy z pieniędzy, które otrzymaliśmy podczas „Kaszubskiego kolędowania” i na stoisku z jedzeniem podczas Dnia Tańca.

Pojechaliśmy do malowniczego Wiela. Tutaj, w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, projektowaliśmy bawełniane torby podczas warsztatów artystycznych. Był czas na integrację przy wspólnym ognisku, a także czas na relaks w hamaku lub podczas poznawania zwierząt gospodarskich. Jesteśmy wdzięczni p. Annie za tak ciepłe przyjęcie!

Z gospodarstwa udaliśmy się do centrum Wiela na lody – tym razem urodzinowe, które kupiła dla nas wszystkich solenizantka z klasy V. Bardzo dziękujemy! Na koniec czekał nas spacer z lodami na plac zabaw i na plażę nad jeziorem Wielewskim. Odpoczynek w tym miejscu i małe „wodne” szaleństwo zwieńczyło nasz wyjazd.

To była wyjątkowo udana wycieczka, ale trzeba pamiętać – członkowie Koła to wyjątkowa ekipa, z którą można „góry przenosić”. Na pewno jeszcze zorganizujemy taki wyjazd! Moim wspaniałym uczniom życzę wspaniałych wakacji i jeszcze wielu wspólnych niezapomnianych przeżyć! Wiôldżé „Bóg zapłac” za szkòłowi rok, jaczi ju zarô sã skùńczi!

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch,
opiekun Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”

Wycieczka Szkolnego Koła Regionalnego - 29.05.2024

Ułatwienia dostępu