Festiwal nauk ścisłych

Gminny Festiwal Nauk Ścisłych w „Dwójce”

W czwartek, 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju „Przy sporcie o matematyce i fizyce”. W tym konkursie uczniowie klas 7 i 8 rywalizowali w konkurencjach sportowych, pozostawi rozwiązywali zagadki matematyczno-fizyczne. W konkursie, który odbył się na hali sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku wystartowały drużyny ze wszystkich szkół Gminy Czersk. Organizatorzy przygotowali zabawne konkurencje sportowe, które wymagały od uczniów szybkości, dobrej kondycji, a także logicznego myślenia. Uczniowie rozwiązujący zadania matematyczno-fizyczne zmagali się głównie z rebusami, łamigłówkami i innymi zadaniami wymagającymi logicznego myślenia i wiedzy z matematyki i fizyki. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, nasi uczniowie z wielką determinacją walczyli w konkurencjach sportowych i matematycznych. Niestety do podium zabrakło nam jednego punktu i zakończyliśmy turniej na czwartym miejscu.

Naszą szkołę w części sportowej reprezentowali:
1. Błocińska Marcelina 7a
2. Chabowska Julia 7a
3. Nakielska Amelia 7a
4. Makowska Lena 7d
5. Nieżurawski Mikołaj 7a
6. Zielke Aleksander 7a
7. Gwizdała Norbert 7c
8. Łosinski Patryk 7d

Zadania matematyczno-fizyczne rozwiązywali:
1. Grzywacz Sebastian 7a
2. Wons Jan 7a
3. Żywicki Szymon 7a

Po zakończeniu rywalizacji uczniowie z kilku szkół prezentowali przygotowane doświadczenia fizyczne. Naszą szkołę w tej konkurencji reprezentowali Sebastian, Janek i Szymon, którzy przedstawili jak działa elektromagnes i zasada równowagi (dźwigni dwustronnej).

Dziękujemy reprezentantom naszej szkoły za determinację i zaangażowanie.

Liczmy, że w przyszłym roku uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

Gminny Festiwal Nauk Ścisłych w „Dwójce” - 25.04.2024

Ułatwienia dostępu