Warsztaty klas I-III

W miesiącu grudniu 2023 r. oraz styczniu 2024 r. odbywały się warsztaty dla klas I – III z cyklu „W krainie dotyku” oraz „W krainie relaksu”. W zajęciach brało udział 10 klas, z których każda miała dwa spotkania. Uczniowie dowiedzieli się czym jest relaks, jakie można wyróżnić formy relaksacji, co to są zmysły, jak można stymulować percepcję dotyku.

Podczas zajęć dotykowych uczniowie przekonali się, iż moc dotyku redukuje nie tylko zdenerwowanie, stres czy lęk, ale również jest świetną zabawą i przyjemnym spędzeniem czasu z drugą osobą. Dzieci mogły doświadczyć za pomocą percepcji dotyku różne struktury, materiały sypkie, lepkie czy szorstkie oraz jak można wykonać ciecz nienewtonowską, stworzyć sztuczny śnieg z mieszaniny produktów spożywczych i pielęgnacyjnych.

W czasie warsztatów o tematyce relaksu uczniowie zaproszeni zostali do salki integracji sensorycznej oraz salki doświadczania świata, gdzie w przyjemnej atmosferze kojącej muzyki  i zapachu olejków rozmawiały na temat tego, jakie formy relaksu można wykorzystać by zmniejszyć poziom zmęczenia i wpływać na poprawę nastroju. Za pomocą ćwiczeń oddechowych uczyły się techniki oddychania oraz relaksowały się poprzez masażyki wykonywane na plecach kolegi, koleżanki, jak i również przebywając w sali doświadczania świata integrując się z rówieśnikami.  

Warsztaty dla klas 1-3 - 01.2024

Ułatwienia dostępu