Styczeń w grupie 0c

Nowy rok nasza grupa zaczęła od wizyty kaszubskich kolędników ze Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”. Był to idealny czas na kolędowanie! Kolędnicy z Koła przynieśli nie tylko życzenia i śpiew kolęd, ale też psoty, hałas i dużo radości! Co za piękny występ i stroje. Dziękujemy uczniom- członkom Koła za tak cudowne kolędowanie. Byliście cudowni i na pewno zapadliście w pamięci każdemu przedszkolakowi. Nasze pociechy w ramach podziękowania poczęstowały starszych kolegów i koleżanki słodkimi cukierkami.

Karnawał to miła tradycja, która jest lubiana nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci. To czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie dominują kolorowe oraz pomysłowe stroje niczym z bajki. Dla naszej grupy dzień balu karnawałowego był wyjątkowym dniem, na który dzieci wyczekiwały od wielu tygodni. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców, konkursów, pamiątkowych zdjęć oraz poczęstunku. Zaskakującą niespodzianką była wizyta animatorów, którzy odwiedzili nas dzięki wsparciu rodziców oraz  Rady Rodziców Szkoły. Dziękujemy im za to z całego serca.

W naszej grupie obchodziliśmy szóste urodziny Kornelii. Życzymy Ci wszystkiego co najlepsze, dużo uśmiechu oraz spełnienia dziecięcych marzeń.

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Bardzo lubią uczyć się poprzez działalność praktyczną. Eksperymenty poszerzają wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, ale również zachęcają do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpią wiele radości, jest to wspaniała zabawa dla nich. W naszej grupie wykonaliśmy parę eksperymentów np. wędrująca woda, stany skupienia, wulkan, rosnąca piana, kolorowy deszcz, tonie-pływa. Nie zabrakło także eksperymentów smakowych, wzrokowych oraz węchowych.

Styczeń w grupie 0c - 01.2024

Ułatwienia dostępu