Październik w 0c

Jak minął październik w grupie 0c? Oj działo się…

W październiku nasze przedszkolaki zostały pasowane na przedszkolaków i zerówkowiczów. Święto naszych wychowanków rozpoczęło się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki, granie na instrumentach, tańce z rekwizytami i nie tylko. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Danuta Szlachcikowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominki. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i smacznego poczęstunku. Dziękujemy Pani Dyrektor i Wam drodzy rodzice za organizację i współpracę przy tak ważnym dla Waszych pociech dniu.

Nasze przedszkolaki  odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusz omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały także okazję zobaczyć komisariat, porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć więzienne cele, a także policyjny radiowóz. Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Komisariatu za poświęcony nam czas!

Mama Mai zaprosiła nasze przedszkolaki do sklepu ze zdrową żywnością, w którym pracuje. Dzieci miały okazję obserwować pracę ekspedientki, a także obejrzeć różne rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie. Nie zabrało również atrakcji w postaci rebusów oraz zagadek dla dzieci. Na pożegnanie nasze przedszkolaki otrzymały balony, kolorowanki, lizaki oraz suszone jabłka. Wizyta w sklepie była dla dzieci zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się, ale również ogromną frajdą, która dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dziękujemy mamie Mai, pracownikom sklepu oraz właścicielce za miłe przyjęcie naszej grupy. Zachęcamy pozostałych Rodziców do opowiedzenie dzieciom o swoim zawodzie lub zaproszeniu naszych pociech do swojego zakładu pracy.

Czytanie bajek jest dla dzieci wrotami do rozwijania wyobraźni oraz poznawania wartości. Super jest, gdy bajki czytają dzieciom Rodzice nie tylko w domu, ale również znajdują czas, by poczytać kolegom i koleżankom swojego dziecka w przedszkolu. W naszej grupie czytanie przedszkolakom rozpoczęła mama Mai. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za poświęcony dzieciom czas i przeczytanie wspaniałej bajki. Zachęcamy pozostałych Rodziców do włączenia się w akcję czytania przedszkolakom.

W nasze progi zagościli również rodzice Michaliny. Tata naszej wychowanki przybył do nas ze swoim ulubionym instrumentem, którym jest cajon. Dzieci miały okazję obejrzeć instrument oraz wysłuchać koncertu zorganizowanego przez pana Łukasza. Następnie samodzielnie mogły zagrać na cajonie. Przedszkolaki zaśpiewały i zagrały na instrumentach dla rodziców Michaliny piosenkę, której się wcześniej nauczyły, a do gry włączył się również pan Łukasz ze swoim cajonem. To były przyjemne chwile przy wspólnym koncertowaniu. Dziękujemy rodzicom Michaliny za odwiedziny i zorganizowanie dzieciom tak przyjemnego czasu.

25 października do naszej placówki zagościł Teatr Maska z Krakowa. Nasza grupa wybrała się na spektakl pt.: ,,Na tropie afery, gdzie podziały się litery”. Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Czersku za możliwość obejrzenia spektaklu.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – Bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Do naszej sali zawitały koleżanki ze starszej klasy- uczestniczki Szkolnego Koła Wolontariatu, aby przeczytać naszym przedszkolakom bajkę, a następnie omówić jej treść. Celem akcji było promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i w domu oraz zachęcanie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Cieszymy się, ze mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim i pomysłowym wydarzeniu czytelniczym. Dziękujemy wolontariuszkom za piękne przeczytanie bajki oraz poświęcony dzieciom czas.

Dnia 30 października nasze przedszkolaki wybrały się na Cmentarz Honorowy w Czersku, aby zapalić znicze i upamiętnić tych, którzy poświęcili życie ojczyźnie podczas II wojny światowej.

Nasza grupa wykonała pierwsze zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Klasa w Terenie”, w którym bierzemy udział. Naszym celem był spacer po okolicy i zbieranie darów natury danej pory roku.

Przedszkolaki z naszej grupy z zaangażowaniem biorą udział w różnego rodzaju akcjach między innymi zbiórka elektrośmieci, makulatury, baterii, nakrętek, talenciaków, a także w akcji ,,Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska”. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy przyłączyli się i wsparli wszelkie akcje organizowane przez naszą placówkę.

Październik w grupie 0c - 10.2023

Ułatwienia dostępu