Wycieczka uczniów j. kaszubskiego

Podobno „śpiewać każdy może”, a z graniem na instrumentach jest tak samo. Kolejna grupa uczniów języka kaszubskiego miała okazję wziąć udział w warsztatach pt. „Zaborskie muzykowanie” i pod czujnym okiem instruktorów poznać nowe piosenki, zabawy taneczne oraz różnorodne instrumenty. To właśnie możliwość zagrania na instrumentach (nie tylko regionalnych!) wniosła najwięcej radości – uczniowie nie tylko mogli je nazwać i wziąć w swoje ręce, ale spróbować zagrać i stworzyć orkiestrę do granych melodii. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na wspólny obiad. W kończącym się semestrze odbyło się osiem wycieczek uczniów języka kaszubskiego. Kolejne wyjazdy zostaną zaplanowane po feriach.

A. Dzięcielska-Jasnoch

Wycieczka uczniów j. kaszubskiego - 25.01.2024

Ułatwienia dostępu