Wycieczka uczniów j. kaszubskiego

Jeszcze w tym pięknym, przedświątecznym czasie kolejna grupa uczniów języka kaszubskiego udała się na wycieczkę do znanej nam zaborskiej Chaty. Tym razem czekało na nas zadanie plastyczne, bo tworzyliśmy własne ozdoby choinkowe ze wzorami kaszubskimi. Nasi młodzi Kaszubi wykazali się wiedzą dotyczącą kolorystyki haftu i znaczenia tych kolorów. Oprócz tego zajęli II miejsce w rozpisce szkół, które podjęły się wyzwania związanego z dekoracjami świątecznymi – odpowiedzi naszych uczniów sypały się jedna po drugiej! Na koniec warsztatów mogliśmy zaobserwować, że niektórzy z nas mają wyjątkowe umiejętności plastyczne. I oczywiście, po skończonych zajęciach czekał już pyszny obiad! Teraz chwila oddechu do Nowego Roku i życzymy po prostu: wiesołëch Gòdów a wiele dobrotë na całi nowi rok!

A. Dzięcielska-Jasnoch

Wycieczka uczniów j. kaszubskiego - 20.12.2023

Ułatwienia dostępu