Trzy wyróżnienia dla Jedynki

24 maja odbywał się XIV Kaszubski Festiwal Polskich i Światowych Przebojów w Lipnicy, który przyciąga uczniów z różnych stron Kaszub, jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim. Uczestnicy śpiewają znane piosenki w języku kaszubskim. Udział uczniów naszej „Jedynki” jest już tradycją. W tym roku szkołę w trzech kategoriach reprezentowały następujące uczennice:

  • klasy II-III:

– Laura Brzezinska („Swiãti ùsmiechniãti”, Arka Noego)

– Amelia Szreiber („Dzys pózno pùdã spac”, Kwiat Jabłoni)

  • klasy IV-VI:

– Aleksandra Fierek („Farwa żëcô”, Michał Szpak)

– Zofia Wons („Pasyk”, harcerska piosenka)

  • klasy VII-VIII:

– Wiktoria Fierek („Dzãka, że të jes tu”, Lanberry i Tribbs)

– Wiktoria Ossowska („Tëlé słuńca w całim miesce”, Anna Jantar)

Do Czerska wyróżnienie przywiozły: Amelia Szreiber, Aleksandra Fierek i Wiktoria Ossowska, a wszystkie uczennice świetnie zaprezentowały się na lipnickiej scenie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku!

Tłumaczenia piosenek na język kaszubski i przygotowanie: Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch.

XIV Kaszubski Festiwal Polskich i Światowych Przebojów w Lipnicy - 24.05.2024

Ułatwienia dostępu