Dziewczęta SP1 triumfują

Gminne Zawody w Mini Siatkówce:

“Dziewczęta SP1 triumfują, chłopcy zdobywają srebro!”

Dzisiejsze (16.01.2024r)  Gminne Zawody w Mini Siatkówkę Dziewcząt i Chłopców rocznika 2011 w Szkole Podstawowej w Łęgu przeszły do historii jako niezapomniane wydarzenie, pełne emocji i sportowej rywalizacji. Sala gimnastyczna tętniła energią, a na trybunach panowała gorąca atmosfera, gdyż wszystkie szkoły z naszej gminy przysłały swoje najsprawniejsze drużyny, gotowe do walki o awans na zawody powiatowe.

Otwarcia zawodów dokonał pan Zdzisław Jarząbek dyrektor szkoły w Łęgu, który serdecznie życzył wszystkim zawodnikom udanego startu i fair play na boisku. Dziewczęta z naszej szkoły  podjęły wyzwanie i pokazały, że są prawdziwymi mistrzyniami mini siatkówki. Z determinacją i zacięciem walczyły jak lwice, zdobywając zwycięstwo w każdym z rozegranych meczów.

Niezwykłe umiejętności sportowe zaprezentowała Sabiniarz Nadia uczennica klasy VIC , której celne i nie do odebrania przez przeciwniczki zagrywki przyniosły drużynie liczne punkty. Jej gra była jednym z kluczowych elementów sukcesu zespołu. Radość z wygranej ogarnęła dziewczęta, a na trybunach słychać było ich radosne okrzyki, które brzmiały niczym przepowiednia ucznia, który kiedyś stworzył piosenkę o pani  Ewie Pruszak, nauczycielce wychowania fizycznego, która jak się okazało, rzeczywiście lubi wygrywać.

Ponadto, spełniło się proroctwo tego samego ucznia, który w swojej piosence przewidział, że “pani Pruszak lubi wygrywać, a jak wygra to krzyczy Yes,Yes, Yes”. Tym razem jednak to dziewczęta były tymi, które radośnie krzyczały, świętując zwycięstwo i udanie zagrane mecze.

Chłopcy z naszej szkoły  również stanęli do walki z determinacją, jednak los sprawił, że zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z drużyną SPnr2. Pomimo zaciętej rywalizacji, chłopcy zachowali sportowe podejście do porażki i docenili umiejętności przeciwników. Drugie miejsce to także ogromny sukces, który należy świętować z dumą.

W ten sposób zakończyły się Gminne Zawody w Mini Siatkówkę, pozostawiając po sobie nie tylko radość z wygranej, ale także ducha sportowej wspólnoty i przyjaźni między uczestnikami. Gratulacje dla wszystkich drużyn, które wzięły udział w zawodach i niech to będzie kolejny krok w ich sportowej karierze! A już w piątek dziewczęta będą walczyły o jak najlepsze miejsca w powiecie .

Skład drużyny dziewcząt pod kierunkiem  pani Ewy Pruszak :

1.       Lewandowska Blanka kl.  6a

2.       Danielewicz Roksana kl. 6b

3.       Fierek Kaja kl. 6b

4.       Górnowicz Julia kl. 6b

5.       Jagielska Helena  kl. 6b

6.       Kliczkowska Malwina kl. 6c

7.       Rostankowska Karolina kl. 6c

8.       Sabiniarz Nadia  kl. 6c

Skład drużyny chłopców pod kierunkiem pana Jacka Wycinki:

6.       Rzepinski Maciej kl. 6b

8.       Kobierowski Bartłomiej kl. 6c

9.       Kobus Kajetan kl. 6c

10.     Talaśka Nikodem  kl. 6d

13.     Szulc Alan  kl. 6c

14.     Zientarski Dawid kl.  6c

15.     Błaszczak Fabian kl. 6d

16.     Krueger Alan kl. 6d

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak

Gminne zawody w Mini Siatkówce - 16.01.2024

Ułatwienia dostępu