Spotkanie ze sztuką kl. 1d i 2b

Spotkanie ze sztuką teatralną

W poniedziałek, 13 listopada, uczniowie klasy 1d i 2b pod opieką wychowawczyń i pani Katarzyny Grad-Kuklińskiej, wybrali się do Chojnickiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Alicja w krainie Czarów”.

Już od momentu przekroczenia progu sali widowiskowej, dzieci przeniosły się w krainę pełną tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód, gdzie wszystko było możliwe. W fascynującą podróż zabrał wszystkich Biały Królik, za którym podążała Alicja. Każdy zakamarek tej niezwykłej krainy krył w sobie coś magicznego. Bohaterka spotkała szalonego Kapelusznika, Marcowego Królika i Magicznego Kota, trafiła też przed oblicze Strasznej Królowej Kier. Przed oczyma widzów prezentowali się aktorzy, w kostiumach odzwierciedlających osobowość przedstawianych postaci oraz piękna scenografia. Ogromne wrażenie wywierała również muzyka, stworzona specjalnie na potrzeby tego spektaklu, doskonale współgrająca z wydarzeniami na scenie i nadająca im jeszcze większego uroku. Nie można  także zapomnieć o trikach iluzjonistycznych, które sprawiły, że można było poczuć się jak bohater w Krainie Czarów. Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w przebiegu przedstawienia, które bardzo im się spodobało. Na zakończenie występujący aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dla dzieci przygotowano kolorowanki, przedstawiające scenę ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”, które wypełniały kolorami po powrocie do szkoły. Ogromną niespodzianką był list od Alicji, przekazany wychowawczyniom, a skierowany do młodych widzów!

Wychowawczynie:
Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska

Spotkanie ze sztuką teatralną 1d i 2b - 13.11.2023

Ułatwienia dostępu