Czytanie daje siłę

„CZYTANIE DAJE SIŁĘ”  DZIEŃ Z BIBLOTERAPIĄ W IB

14 listopada br. rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Biblioterapii pod hasłem „Czytanie daje siłę”. Pani Maria Gajewska (polonistka) odwiedziła klasę Ib (wychowawczyni: p. Ewa Keister) wraz z Aliaszką – bohaterką książki Magdaleny Górskiej.

Przeczytała pierwszoklasistom jedno z siedmiu opowiadań. Dzieci poznały rozdział pt. „Sekret Prababci Stefy”.  Słuchały z zaciekawieniem opowieści o lalce uszytej ze skrawków materiałów, której włosy z pomarańczowej włóczki są splecione w dwa warkocze i która ma zieloną sukienkę z wyszytymi cyframi (05.05.1931).

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy Ib ujrzała bohaterkę na własne oczy. Każdy pragnął uważnie się Jej przyjrzeć i posiadać pamiątkową fotografię. Po zaprzyjaźnieniu się z Aliaszką – laką i „Aliaszką” – książką  dzieci chętnie podjęły wyzwanie przygotowania serc z inicjałami ważnych dla nich osób.

Pani Maria zachęciła też do wykonania autorskich lalek/szmacianek/przytulanek, które będą szeptać jak Aliaszka, że „liczy się tylko to, czy ktoś ma dobre serce.”

Wkrótce IB będzie odkrywać tajemnice Aliaszki: cyfry wyszyte na sukience oraz co Ją łączy z Januszem Korczakiem – patronem naszej szkoły.

"Czytanie daje siłę - 14.11.2023

Ułatwienia dostępu