Sukces Jeremiasza

Są spotkania, których się nie zapomina. Takim wydarzeniem, dla Jeremiasza Gajewskiego – ucznia klasy VB, skarbnika SU, współtwórcy na FB #minilekcjabeztabu oraz #wylogujmózg jest wczorajsza wizyta w Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Grzegorz Kryger – Pomorski Kurator Oświaty złożył Jeremiaszowi gratulacje w związku z kwalifikacją do Rady Programowej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.
Do Rady Programowej powołano 13. dzieci z Polski, które wykazują się wysokimi wynikami w nauce i aktywnością na rzecz m.in. kultury, sportu, wolontariatu. Jerko jest jedynym przedstawicielem województwa pomorskiego.

Jeremiaszowi podczas spotkania towarzyszyła mama, nauczycielka naszej szkoły, autorka m.in. innowacji “Książki bez tajemnic. Minilekcje o maksisprawach”. W związku z tym wizyta była też okazją do rozmowy o potrzebach szkół na Pomorzu, zwłaszcza dotyczących edukacji obywatelskiej.

Na pamiątkę nowy kurator otrzymał od zaproszonych książkę “Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka” oraz publikację “Edukacja do rozumienia siebie i świata”, aby były drogowskazem, jak patrzeć i działać w edukacji w regionie.

Gratulujemy Jeremiaszowi sukcesu i trzymamy kciuki za reprezentowanie szkoły (gminy, województwa) w kraju.

Ułatwienia dostępu