4d w Bibliotece Miejskiej

Biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko piętrzą się na półkach sterty różnorakiej literatury, ale to także integralna część każdej społeczności. Bibliotekarze to specjaliści, którzy mogą zaoferować pomoc uczniom oraz tym, którzy zwyczajnie kochają czytać. Każdy powinien to miejsce znać i je regularnie odwiedzać, dlatego IV d wybrała  się tam z wizytą 18. marca wraz z wychowawcą.

Pani bibliotekarka oprowadziła małych miłośników książek po bibliotece, wyjaśniła dzieciom, jak założyć kartę, zaprezentowała nowości czytelnicze w dziale dziecięcym, zachęcając do czytania. Uczniowie dowiedzieli się, że mogą przyjść do biblioteki nie tylko po książkę, ale również do czytelni, by skorzystać z komputera i książek specjalistycznych, które są dostępne tylko na miejscu. Mogą również liczyć na pomoc pań, które tam pracują.

Dzieci zaskoczyła informacja, że w Bibliotece Miejskiej w Czersku jest ponad 20 tyś. książek! Jest w czym wybierać!

Korzystając z biblioteki, wyrabiamy poczucie odpowiedzialności, ponieważ każdy, nawet najmłodszy czytelnik sam podejmuje decyzję, którą książkę wybrać. Odpowiadamy za jej stan oraz terminowość zwrotu.

Nie potrzeba pieniędzy, by być na bieżąco z nowościami czytelniczymi, a miłość do książek to prezent na całe życie!

Na koniec wizyty uczniowie otrzymali w prezencie zakładki do książek, które będą im przypominały o tym miłym, cichym miejscu, gdzie czeka ich wierny przyjaciel – KSIĄŻKA!

oprac. Hanna Kaszubowska

Klasa 4d w Bibliotece Miejskiej - 18.03.2022

Ułatwienia dostępu