Spotkanie w OSP Czersk

We wtorek 14 czerwca uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią wybrali się na spotkanie do remizy strażackiej w Czersku. Przywitał nas naczelnik OSP pan Jacek Tokarski. Podczas pobytu dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich oraz rozmawiały o akcjach i pomocy jaką niosą strażacy. Pan Jacek Tokarski jest również wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, więc skorzystaliśmy z Jego doświadczenia i umiejętności podczas praktycznych ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy. Działania dotyczyły pomocy w sytuacji utraty przytomności, sprawdzania oddechu u osoby poszkodowanej, ułożenia w bezpiecznej pozycji oraz opatrywania skaleczeń, zwichnięć i oparzeń. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu oraz chętnie zadawały pytania, aby pozyskać dodatkowe informacje. Bezpieczeństwo jest ważne dla wszystkich, więc warto znać podstawowe zachowania w razie zagrożeń.  

Bardzo dziękujemy naczelnikowi OSP panu Jackowi Tokarskiemu za wspaniałe zajęcia oraz  wzbogacenie wiedzy i  doskonalenie umiejętności praktycznych.

wychowawca: E. Rutkowska

Spotkanie kl. 3b w OSP Czersk - 14.06.2022

Ułatwienia dostępu