Gminne zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych

„Szybkość, Wytrzymałość i Zwycięstwo:

 Gminne zawody w Sztafetowych Biegach  Przełajowych prowadzą dwie nasze drużyny do powiatowego awansu

Dnia 29 września 2023 roku, w malowniczej scenerii Parku Borowiackiego, odbyły się niezapomniane Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. To wydarzenie przyciągnęło zawodników ze Szkoły Podstawowej w Rytlu, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1, a także lokalnych pasjonatów biegania. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 we współpracy z Szkolnym Związkiem Sportowym, którego koordynatorem jest Piotr Fryca  (SZS).

Pogoda tego dnia była jak cały wrzesień słoneczna, a kolorowe liście drzew  i kwiaty w parku tworzyły niesamowitą atmosferę, która dodatkowo zachęcała do uczestnictwa. Zawodnicy przybyli w pełnym składzie, gotowi do rywalizacji i pokazania swoich umiejętności biegowych. Rywalizacja była zacięta, ale jednocześnie pełna sportowej przyjaźni. Sztafety biegły przez różnorodne trasy w parku, które sprawiały, że zawodnicy musieli radzić sobie z różnymi rodzajami terenu – od trawiastych alejek po kamieniste ścieżki. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, aby przekazać pałeczkę kolegom z drużyny w jak najlepszej kondycji.

Na mecie czekały na nich głośne brawa i wsparcie od kibiców oraz radosne miny kolegów i koleżanek z drużyn. To były nie tylko zawody, ale także doskonała okazja do budowania więzi i kształtowania ducha drużynowego.

Każda sztafeta składała się z 8 uczestników, co dodawało rywalizacji jeszcze większego uroku. Pierwszą sztafetą, która ruszyła do boju, były dziewczęta z rocznika 2011 i młodsi. Trzeba przyznać, że pomimo swojego młodego wieku dziewczęta z SP1, biegły bardzo dobrze. Ambitnie walczyły i odniosły zasłużone zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowała się SP 2, a sztafeta dziewcząt z Rytla zakończyła bieg na trzecim miejscu.

Następnie przyszedł czas na chłopców z tego samego rocznika. Początkowo prowadziliśmy do trzeciej zmiany, jednak na ostatniej zmianie sztafeta z Rytla wysunęła się na pierwsze miejsce. Chłopcy z naszej szkoły nie poddawali się i na mecie wpadli ostatnimi siłami, ale niestety do zwycięstwa zabrakło im dosłownie 50 metrów. Mimo to zdobyli zasłużone drugie miejsce, co było ogromnym osiągnięciem. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2.

W trzecim biegu rywalizowali chłopcy z rocznika 2009 i młodsi, czyli uczniowie klas VII-VIII. To był bardzo ciekawy bieg, ponieważ rywalizacja toczyła się między naszą szkołą a szkołą z Rytla. Raz prowadziliśmy my, raz oni. Na ostatniej zmianie to sztafeta z Rytla miała przewagę, jednak niespodziewany błąd zawodnika sprawił, że musiał zawrócić, co dało naszym chłopcom przewagę. Wygraliśmy ten bieg, co cieszyło nas bardzo.

Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami za udział. To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promowało zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród dzieci, ale także integrowało społeczność lokalną.

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe w Parku Borowiackim były nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, cieszenia się przyrodą i wsparcia dla lokalnej społeczności. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy zasługują na ogromne brawa za to udane wydarzenie, które z pewnością pozostawiło wiele niezapomnianych wspomnień.

Teraz przed nami kolejny etap – zawody powiatowe. Dziewczynki  z klas V-VI i chłopcy z klas VII-VIII będą reprezentować naszą gminę, a my trzymamy kciuki za nich i życzymy powodzenia! To wyjątkowe wydarzenie sportowe pokazało, że nasza gmina ma wiele utalentowanych biegaczy, gotowych do rywalizacji na wyższym poziomie.

Skład reprezentacji dziewcząt SP1  rocznik 2011 i młodsi :

 1. Kędzierska Natalia  5a
 2. Rostankowska Julia 5b
 3. Sałata Wiktoria  5c
 4. Andrearczyk Blanka  6a
 5. Lewandowska Blanka 6a
 6. Pruska Agata 6a
 7. Jagielska Helena  6b
 8. Osowska Zuzanna  6d  

Skład reprezentacji chłopców SP 1 rocznik 2011 i młodsi

 1. Pruski Nikodem 5a
 2. Czerwiński Kacper 5d
 3. Kobierowski Bartłomiej 6c
 4. Spica  Igor 6c
 5. Zientarski Dawid 6c
 6. Błaszczak Fabian 6c
 7. Krueger Alan 6c
 8. Talaśka Nikodem 6c
 9. Górnowicz Krzysztof  4c

Skład reprezentacji  chłopców  SP 1 rocznik 2009 i młodsi

 1. Gwizdała Norbert 7c
 2. Holkin Ivan 7d
 3. Kamowski Dawid 7d
 4. Łosinski Patryk 7d
 5. Romanchuk Oleksandr 7d
 6. Glazer Alan 8a
 7. Kobryń Amadeusz 8a
 8. Wiczanowski Dominik 8a

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak

Gminne zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych - 29.09.2023

Ułatwienia dostępu