Regaty o Puchar Marszałka

REPREZENTACJA SZKOŁY W II REGATACH ŻEGLARSKICH

O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

22.09.2023 w Pucku odbyły się II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego   w klasie Mariner 19. Regaty rozegrano w trzech konkurencjach : grupa młodzieżowa I, grupa młodzieżowa II oraz oficjalne reprezentacje gmin.

Naszą szkołę i jednocześnie gminę  reprezentowali uczniowie klasy 7a oraz 4 nauczycieli startujących jako oficjalna reprezentacja gminy Czersk.

W klasie młodzieżowej nasi uczniowie  zajęli 15m na 18 załóg reprezentujących  gminy z całego województwa. Był to pierwszy start naszych uczniów na wymagającym żeglarsko akwenie zatoki puckiej. Lepszym wynikiem  zakończyła rywalizację oficjalna reprezentacja gminy Czersk. Nasi nauczyciele  zajęli wysokie -2 miejsce wśród 14 załóg .Zwycięzcami tej rywalizacji zostali reprezentanci Gminy Kosakowo,  trzecie miejsce zajęła Gmina Cedry Wielkie.

Gminę Czersk (oraz szkołę) w rywalizacji tej reprezentowali nasi nauczyciele: Tomasz Kędzierski, Piotr Czarnowski, Patryk Muchowski oraz Czesław Sikora. Szczególne uznanie należy się p. Piotrowi i p. Patrykowi dla których był to pierwszy taki start. Mówiąc kolokwialnie i żartobliwie – to nasi nauczyciele żeglarstwa (p. Kędzierski i p. Sikora) ,,łaski nie robią, że sobie radzą na morzu”. To jest ich zawód!

Ciekawe tylko dlaczego nie wygrali tych regat?! Jak tak mogli nam to zrobić !?

Znamy jednak odpowiedź i na to pytanie! – łódka  naszych reprezentantów… przeciekała ! Jak się później okazało mieliśmy na pokładzie( właściwie pod pokładem)  kilkadziesiąt litrów wody. Byliśmy skutecznie ,,dociążeni”.

Niestety ten fakt miał także wpływ na wyniki naszych uczniów, którzy wcześniej też żeglowali z trochę mniejszym ,ale jednak  dodatkowym balastem.

Awarie się zdarzają i niestety wpływają na osiągane wyniki. Najważniejsze, że nasi uczniowie się nie poddali i dzielnie walczyli. Żeglarstwo co powszechnie wiadomo jest szkołą charakteru i takowym wykazali się nasi reprezentanci. Gratulujemy uczniom ich  postawy.

Wierzymy, że zdobyte na tak trudnym akwenie i okolicznościach doświadczenie będzie procentować w przyszłości.

Relacja fotograficzna oraz załączony film obrazują nasze zmagania.

Czesław Sikora

II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego - 22.09.2023

Ułatwienia dostępu