W Gdyńskim Akwarium

W dniu 9 maja odbyła się wycieczka szkolna w ramach projektu “Pomorskie Żagle Wiedzy” do Gdyni. Udział w niej wzięli wszyscy uczniowie kl. IVA oraz grupa uczniów z klas III. Uczestnicy podczas tej wycieczki nie tylko zwiedzili Gdyńskie Akwarium, ale dodatkowo wzięli również udział w zajęciach laboratoryjnych. Siedząc w laboratorium wybrali się na ,,Wyprawę na dno oceanu”, podczas której korzystając z mikroskopów mogli podziwiać szczegóły w budowie roślin i drobnych zwierząt żyjących w Bałtyku. Następnie w grupach przeszli do przystani jachtowej na zajęcia w terenie pt.,,Mieszkańcy Bałtyku”. Stojąc na pomoście i korzystając z fachowego sprzętu oraz Pań prowadzących zajęcia, wyławiali drobne organizmy morskie: krewetki i cierniki. To była pouczająca lekcja i wspaniała przygoda.

W Gdyńskim Akwarium - 9.05.2022

Ułatwienia dostępu