Konkurs piosenki

Sukcesy uczennic kl. I – III na XX JUBILEUSZOWYM WPPDIM

Śpiewaj razem z nami” Czersk ‘2022

7 maja w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbył się finał XX Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Uczestnicy WPPDiM przybyli z naszego województwa, ale także województw ościennych. Wcześniej, w piątek (6.05), w budynku Gminnego Centrum Kultury miały miejsce przesłuchania, gdzie zaprezentowali się soliści i zespoły klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, a w sobotę (7.05) od godz. 9.00 rywalizowali uczniowie klas I-III oraz IV-VI.

Występy dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Izabela Pruszak, Zofia Kucharska, Gabriela Kulczyk, Anna Ferens, Dorota Thiede, Jolanta Twardokus oraz Dominika Thiede. Na uroczystej  gali finałowej  zaprezentowano wyniki oraz wręczono laureatom dyplomy i nagrody. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

Kategoria I –III

soliści:

I miejsce:

  • Kinga Banach – kl. II a

III miejsce:

  • Karolina Schmidt – kl. III a

Wyróżnienie:

  • Lucyna Leszczyńska– kl. II a

zespoły:

III miejsce:

  • Maria Damrat i Amelia Szreiber – kl. I a
  • Kinga Banach i Lucyna Leszczyńska – kl. II a

Kinga Banach otrzymała jubileuszową statuetkę i zaśpiewała na uroczystej gali finałowej piosenkę konkursową „Cud w szafie”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Celina Kliczkowska

XX Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - 7.05.2022

Ułatwienia dostępu