Regaty żeglarskie o Puchar Półwyspu Lipa

W ostatnią sobotę sierpnia (28.08.2021) odbyły się tradycyjne regaty organizowane przez Ośrodek Wypoczynkowy „Lipa”.

W zawodach tych  naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów w klasie Optimist oraz Omega.

Niestety słaby, a chwilami zanikający wiatr pozwolił na rozegranie tylko jednego biegu. Warto zaznaczyć, że w klasie Omega startowali także nasi ubiegłoroczni absolwenci, którzy w ostatnich dniach czerwca zdali pomyślnie egzamin na stopień żeglarza jachtowego .

W klasie Optimist ( 12 startujących) nasi żeglarze zajęli tym razem miejsca poza podium ( 4,5,6,8,9,10,11,12). Najlepszym z naszych reprezentantów był Dominik Stosik (4), 5 była Martyna Reszczyńska, 6-Alicja Kaszubowska.

W klasie Omega ( 8 startujących załóg) 3 miejsce zajęła „mieszana” załoga złożona z żeglarzy  z zaprzyjaźnionej Gminy Karsin oraz reprezentujących naszą szkołę Natalię Jażdżewską z bratem Kacprem. 4 miejsce w tej klasie zajęła nasza załoga, której sternikiem był Tymoteusz Damrat.

Piątą załagą w regatach dowodził Ignacy Janikowski. Warto zaznaczyć że w regatach startowała jeszcze jedna ,,nasza reprezentantka”. Pani Ania Leszczyńska zajęła 2 miejsce startując  w załodze wraz z mężem w  klasie ,,Sport”. Gratulujemy !

Przebieg regat obrazuje niżej załączona relacja fotograficzna oraz film. Zapraszamy

Regaty o Puchar Półwyspu Lipa - 28.08.2021

Ułatwienia dostępu